antalya kabakevi

İddia ediyoruz balık yemlerinde daima sitedeki en uygun fiyatı veriyoruz. Karşılaştırma yaparken miktarlara dikkat ediniz. Mililitre veya gram konusuna özel dikkat ediniz. Ürün son kullanma tarihlerini sorarak teyit ediniz. Ürün açıklamalarını okuyunuz.

   

Su kabağından lamba yapımında kullanılan boncuklar  4 mm , 6 mm ve 8 mm olmak üzere üç farklı boyuttadır. Bu boncukları bilinen boncuklardan ayıran en önemli özellik deliksiz olmalarıdır. Delikli boncuklar ile çalışmak hayli zordur. Deliklerin dikine gelmesi durumunda boncuktan istenen renk elde edilemeyeceği gibi delikleri yan taraflara denk getirmek çabası ayrı bir problem yaratmaktadır. 

Bu üç değişik ölçüdeki boncuklardan en yoğun olarak kullanılanı 6 mm olanıdır. 6 mm boncuklar için açılması gereken delikler için ise yine mağazamızda yer alan konik uç dediğimiz ürün kullanılmaktadır. Bu ucun özelliği , su kabağı üzerinde açılan deliklerin içeriye doğru daralan konik şekilde delikler açmasıdır.Bu deliklere yerleştirilen boncuklar çakılmak suretiyle kabağa monte edilirler ve tek tek yapıştırma işleminden kurtulmuş olursunuz. Bilinen diğer matkap uçları ile açılan delikler tamamen düz olacaklarından boncuklar kabağın içine kaçar ve bunu önlemek için boncukları tek tek yapıştırmak zorunda kalırsınız ki hayli sıkıntı verici bir işlemdir.

4 ve 8 mm boncuklar için piyasalarda bu tür özel bir uç bulunmamaktadır.Ancak 8 mm boncuk zaten az kullanılmaktadır ve daha büyük olduklarından işlemi daha kolaydır. 

Once emek verdiğiniz el emeği göz nuru çalışmalarınızda kullanacağınız boncukların kalitesi ve ışıltısı çok önemlidir. Bugün piyasada, fiyat olarak uygun gibi görülmekle birlikte yeniden kullanıma sunulan atık plastikten yapılmış boncuklar bulunmaktadır. Oysa bu boncukların asıl hammaddesi akrilik olmalıdır ki sizlere sunduğumuz ürünler birinci sınıf malzemeden üretilmiş ışıltıları yüksek, çapaksız boncuklardır. Tabii bu farkı anlayabilmenin en doğru yolu her iki boncuğu da kullanmış olmaktır.

Kaldı ki, bir su kabak lamba yapımında kullanılacak boncuk maliyeti aslında son derece düşüktür ancak zaman zaman maliyeti düşürmek adına ucuz boncuk  kullanılmaktadır. Bu durumda esas olarak çalışmanız değerinden kaybedecek, tasarımınızda hayal ettiğiniz görüntüyü elde edemeyeceksiniz ve böylelikle emeğinizin karşılığını tam olarak alamamış olacaksınız.  

Yukarıda aktarmaya çalıştığımız durumu sizlere şu sözlerle özetlemek istiyoruz.

" Hiçbir şey hem ucuz hem kaliteli olamaz.... "

 

Saygılarımızla 

 

ANTALYA KABAKEVİ

Sayfa Başına Dön